Во сообраќајка кај Струга повреден е 42-годишен маж

Во сообраќајка кај Струга повреден е 42-годишен маж

Вчера во 12.20 часот, во полиција е пријавено дека на локален пат помеѓу струшките села Мислодежда и Драслајца се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „мерцедес“ управуван од 42-годишен жител од с.Велешта и возило „ауди“ управувано од 46 годишен жител од с.Делогожда.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил 46 годишниот жител на с.Делогожда, констатирани од лекар во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. За настанот е запознаен Јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Охрид.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds