Во сообраќајна незгода тешко повреден велосипедист во Охрид

Во сообраќајна незгода тешко повреден велосипедист во Охрид

На 26.11.2019 во 22.10 часот на крстосница од улиците „7-ми Ноември“ и „Егејска“ во Охрид се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ѓ.(51) од с.Велгошти, охридско и велосипед, управуван од С.З.(44) од Охрид. Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата „Свети Еразмо“ во Охрид за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид.   

Извор: МВР   

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds