Во Струга едно прекршување на забраната за движење

Во Струга едно прекршување на забраната за движење

Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, регистрирани се 2 прекршувања на забраната за движење од 20:00 до 05:00 часот со цел спречување на ширењето на вирусот COVID-19 (Охрид 1 и Струга 1).

– Против овие лица, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds