Во Струга пронајден хероин

Во Струга пронајден хероин

На 29.09.2021 околу 18.30 часот на ул.„Славеј планина“ во Струга, полициски службеници од Полициската станица од Струга лишиле од слобода двајца жители на Дебар, затоа што кај нив бил пронајден хероин. 

Тие се приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds