Во Струга се поставува модуларен Ковид центар

Во Струга се поставува модуларен Ковид центар

Имајќи го во предвид развојот на ситуацијата со Ковид 19 вирусот , во соработка со Министерството за Здравство, Општата болница во Струга ќе постави модуларен Ковид центар.

-Општина Струга е во тек со подготовките. Забрзано се работи на терен за да се исполнат сите услови за поставување на истата и да се прошират капацитетите.-информираат од Општина Струга.

Од таму апелритаат граѓаните да ги почитуваат сите мерки и препораки за заштита од вирусот ковид 19.

Модуларната болница се очекува да биде готова до почетокот на месец декември.

Моментално во Струга има 364 активни случаи на ковид 19.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds