Во Струга започна протестот на средношколци

Во Струга започна протестот на средношколци

Пред еден час во Струга започнаа протестите на средношколците од училиштата Нико Нестор и Ибрахим Темо.

Средношколскиот протест се одвива низ струшките улици. Учениците маршираат кон Општина Струга, од каде ќе побараат да се вратат на училиште со физичко присуство.
Учениците од овие две училишта се против учењето преку Интернет.

извор:Alsat M

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds