Во текот на неделава сончево и студено време

Променливо облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, е прогнозата на синоптичарите за денешниот ден. Во раните утрински часови локално провејувше слаб снег, а попладне ќе има сончеви периоди. Во Охридско Струшкиот регион минималната температура ќе биде -4, а максималната 1.

Утре, среда и четврток, се очекува сончево и студено време со слаб до умерен северозападен ветар.

Максималната температура во Охрид ќе биде од 2 до 6 степени, а минималната од -7 до -1.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds