Во Виена уапсен 24-годишен Македонец кој се обидел да ја убие својата мајка

Во Виена уапсен 24-годишен Македонец кој се обидел да ја убие својата мајка

Државјанин на Македонија е осомничен дека се обидел да ја убие својата мајка со неколку истрели од огнено оружје во 2017 година, по што побегнал во Виена.

Австриската служба за криминалистичка истрага (БКА) успеала да го пронајде 24-годишното момче, пренесуваат српските медиуми.

Според информациите, тој се криел во Виена со години, од каде што се преселил во Велс. Тој бил уапсен додека го управувал својот автомобил, во кој била пронајдена дрога.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds