Во вооружен инцидент во Њу Орлеанс повредени 11 луѓе, напаѓачот се уште е во бегство

Во вооружен инцидент во Њу Орлеанс повредени 11 луѓе, напаѓачот се уште е во бегство

Непознато лице синоќа отворило оган во улицата Канал во познатиот Француски кварт во Њу Орлеанс, при што се повредени 11 луѓе.

По инцидентот десет луѓе се префрлени во локалните болници, додека уште едно лице само побарало медицинска помош.

Се уште никој не е уапсен поради пукотницата.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds