Водата од струшкиот водовод забранета за пиење

Водата од струшкиот водовод забранета за пиење

Поради обилните врнежи од дожд што го зафатија струшкиот регион, водата во општина Струга е загадена и не може да се користи за пиење, соопшти јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Од претпријатието апелираат до граѓаните да не ја користат водата од градскиот водовод до нејзиното прочистување, за што дополнително ќе известат. 

Можеби ке те интересира




This will close in 0 seconds