Воен хеликоптер итно слета во центарот на Букурешт -ВИДЕО

Воен хеликоптер итно слета во центарот на Букурешт -ВИДЕО

Воениот хеликоптер „Црн јастреб“ итно слета на улицата Букурешт вчера, запирајќи го сообраќајот.

Хеликоптерот бил на вежбата за настанот по повод денот на романската авијација, што ќе се одржи на 20 јули, пишува Танјуг.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds