Волејот на Зидан најубав гол во исторјата на ЛШ

Волејот на Зидан најубав гол во исторјата на ЛШ

Голот од волеј што го постигна Зинедин Зидан во финалето против Баер Леверкузен во 2002 година „Франс Фудбал“ го избра за најубав во историјата на Лигата на шампионите.

Второто место во овој избор му припадна на Мауро Брешано и неговиот спектакуларен гол против Барселона во 1999 година, а на третото место се ножичките на Кристијано Роналдо против Јувентус во 2018 година.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds