• 25/09/2020

Волејот на Зидан најубав гол во исторјата на ЛШ

 Волејот на Зидан најубав гол во исторјата на ЛШ
loading...
Advertisement

Голот од волеј што го постигна Зинедин Зидан во финалето против Баер Леверкузен во 2002 година „Франс Фудбал“ го избра за најубав во историјата на Лигата на шампионите.

Второто место во овој избор му припадна на Мауро Брешано и неговиот спектакуларен гол против Барселона во 1999 година, а на третото место се ножичките на Кристијано Роналдо против Јувентус во 2018 година.