Воз удри во автомобил кај Тетово

Воз удри во автомобил кај Тетово

Воз вечерва удри во автомобил во близина на Тетово, јавува дописникот на ТВ21.

Во сообраќајката се повредени Б.С (22) и Б.Н (39) и двајцата од селото Порој. Повредените се надвор од животна опасност.

Поради честите несреќи, жителите најавуваат и протести.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds