ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Уште една несреќа во Скопје, пешак прегазен лежи на мостот „Гоце Делчев“

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Уште една несреќа во Скопје, пешак прегазен лежи на мостот „Гоце Делчев“

Несреќа во која едно лице е тешко повредено штотуку се случи на мостот „Гоце Делчев“ кај Владата, објави Коха. 

БМВ Х5 со кумановски таблички удрил граѓанин додека го поминувал мостот, пишува медиумот кој објави и фотографија од несреќата.

Граѓани кои поминале пред малку таму, сведочат дека мостот е затворен.

Фото Сител и Коха

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds