(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Харков: Жена оди по улица, а недалеку од неа паѓаат проектили

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Харков: Жена оди по улица, а недалеку од неа паѓаат проектили

Олена Халушка, вработена во Центарот за борба против корупцијата на Украина, објави вознемирувачко видео на својот твитер-профил. Видеото го прикажува новото бомбардирање на Харков.

Жена во еден момент поминува низ патот носејќи торби, а потоа два проектила експлодираат на сред улица недалеку од неа. Жената од силината на ударот паднала на подот, но поминала без повреди. Набрзо се смирила и продолжила понатаму.

На видеото се гледаат уште неколку пешаци како трчаат преку коловозот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds