Вознемирувачко видео: Си ја снимил сопствената смрт, возејќи со ‘Мерцедес’ 186 километри на час

Вознемирувачко видео: Си ја снимил сопствената смрт, возејќи со ‘Мерцедес’ 186 километри на час

31-годишен возач починал на лице место во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка.

Како што пренесуваат хрватските медиуми, возачот немал положено за возачка дозвола и не носел безбедносен појас.

Поради преголемата брзина и лизгавиот пат, удрил во плочник и бандера и починал на лице место.

Жителите на Запоље на социјалните мрежи коментираат дека 31-годишниот возач низ населеното место со Мерцедес возел повеќе од 180 километри на час, пренесуваат од порталот „Даница.хр“, кои добиле снимка од читателите.

Потоа, на социјалните мрежи се појавила и снимка која ја направил возачот во моментот на несреќата, и ја пренесувал во живо.

Снимката ги прикажува последните секунди пред несреќата и самата нереќа од возачка перспектива. Во неа се гледа како возачот излетува од патот со брзина од 186 километри на час, пренесува „Јутарни лист“.


Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds