Вознемирувачко видео: Со Автомобил покосил деца на пешачки премин – возач од БиХ не закочил на време, па предизвикал несреќа

Вознемирувачко видео: Со Автомобил покосил деца на пешачки премин – возач од БиХ не закочил на време, па предизвикал несреќа

Во Босна и Херцеговина се случила сообраќајна несреќа во која две деца се здобиле со лесни телесни повреди.

Од Оперативниот центар на Министерството за внатрешни работи на Унско-санскиот кантон потврдиле дека несреќата се случила.

На Јутјуб е објавена и воснемирувачка снимка од несреќата. На снимката се гледа моментот кога возач на автомобилот удира во три деца набрзо откако нагзиле на пешачки премин. Возачот запира, а децата стануваат од патот.

Во официјалниот извештај на полицијата се наведува дека две деца се здобиле со лесни повреди, пренесува Клик.ба

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds