ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО Тинејџер ја зави Србија во црно: Драган се удави во река, мајката неутешна

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО Тинејџер ја зави Србија во црно: Драган се удави во река, мајката неутешна

Момчето по чија потрага се дигна целата српска јавност беше извлечено од водите на реката Тамиш во Панчево. Петнаесет годишниот Драган, вчера по два дена пронајдоа нуркачи од жандармеријата кои се вклучиле во потрагата.

Српските медиуми објавија дека очајната мајка и другите членови на семејството дошле веднаш штом дознале дека потрагата има трагичен крај.

Присутните кои во тој момент биле на кејот покрај реката за локалните медиуми сведочеа дека плачот на Данијела одекнал до небото.

„Дозволете ми да го видам, дозволете ми да дојдам, тој е мое дете! Сакам да го видам мојот син“, викала мајката на починатото дете, удавена во солзи.

Според досегашните информации Драган пред неколку дена раскинал со девојката. До нејзе и  неговата најдобра другарка, младото адресирал проштални писма во кои, според сведоштвата на девојките и мајката, тинејџерот барал начин како безболно да си го одземе животот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds