Возрасен охриѓанец осомничен за нелегална трговија со дрога

Возрасен охриѓанец осомничен за нелегална трговија со дрога

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, СВР Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против 61-годишен жител на Охрид.

При преглед извршен во неговиот дом минатата година, полициските службеници пронајдоа и одзедоа опојна дрога хероин и марихуана, прашкаста материја мешавина од кофеин и парацетамол како и други предмети со остатоци од хероин. – информира СВР Охрид.

Извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds