Вучиќ: Имаме доволно вакцини, но имаме уште еден проблем што се занемаруваВучиќ: Имаме доволно вакцини, но имаме уште еден проблем што се занемарува

По состанокот со германскиот министер за надворешни работи, Хајко Мас, на претседателот на Србија, Александар Вучиќ и на шефот на германската дипломатија им беа поставени неколку новинарски прашања.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds