Вучиќ по состанокот со Курти: „Се бориме за нашата земја“

Вучиќ по состанокот со Курти: „Се бориме за нашата земја“

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се огласи на своот Инстаграм профил по состанокот во Брисел со косовскиот премиер Курти.

– Се бориме за нашата земја и ја продолжуваме таа борба, објавено е на профилот на Вучиќ.

За потсетување, Вучиќ денеска попладне во Брисел ги продолжи договорите со претставникот на ЕУ за дијалог, Мирослав Лајчак и со специјалниот претставник на САД за Западен Балкан, Габриел Ескобар.

Бидејќи во текот на денешната рунда од дијалогот Белград-Приштина на највисоко ниво, не е постигнат договор, како што потврди шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, разговорите се продолжени и по официјалниот дел од преговорите, со цел да се надмине актуелната ситуација

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy