Вучиќ требало да биде убиен од камион со снајпер на 5 февруари

Вучиќ требало да биде убиен од камион со снајпер на 5 февруари

Атентатот врз претесадателот на Србија Александар Вучиќ бил планиран за петти или шести февруари годинава.Ова синоќа го објави новинарот Александар Вучичевиќ на ТВ Пинк. Извршители требало да бидат групата на Велимир Беливук која беше уапсена неколку дена претходно.

Како што пишуваат српските медиуми екипата на Веља невоља добро го разработила планот. Тие требало да бидат скриени во камион застанат на рутата каде што ќе помина автомобилот на Вучиќ. Откако ќе пукаат во него веднаш требало да бидат префрлени во друго возило и да го напуштат теренот.

Другата верзија предвидувала тој да биде укупукан на некои од многубројните средби со граѓани со вкрстен снајпер.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds