За дамите кои сакаат бронзен тен: Ова масло за сончање може да си го направите сами, ќе бидете многу задоволни

За дамите кои сакаат бронзен тен: Ова масло за сончање може да си го направите сами, ќе бидете многу задоволни

Маслото за сончање кое дома сами ќе го направите не содржи заштитен фактор, така што ако имате бел тен, би требало да почекате додека кожата не се адаптира на сонцето.

Откако ќе добиете боја, слободно користете го ова масло кое на вашата кожа ќе даде бронзен изглед и ќе спречи сушење на кожата.

Потребни ви се: 

-3 децилитри маслиново масло

-1 децилитар кантарионово масло

-2 моркови

Изрендајте ги морковите, ставете ги во тегла, а потоа прелијте ги со маслиново масло и масло од кантарион.

Добиената смеса треба неколку дена да отстои, а од време на време треба да се протресе содржината. На крајот, процедете добро и ставете го маслото во шишенце кое ќе биде соодветно.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy