За ватерполистот од Струга кој бранел добро само на еден гол

За ватерполистот од Струга кој бранел добро само на еден гол

Имаме нова анегдота од Миленко. Оваа е бајаги постара од претходната, од времето кога пристаништата во Охрид и Струга служеле за ватерполо на овие два клуба. Дознајте зошто голманот во Струга бранел добро само на еден гол, само во едно полувреме и само на домашен терен.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds