Укината е забраната за товарни моторни возила на патниот правец крак Маврово-Дебар, соопшти АМСМ.

Укината е забраната за товарни моторни возила на патниот правец крак Маврово-Дебар, соопшти АМСМ.

Укината е забраната за товарни моторни возила на патниот правец крак Маврово-Дебар, соопшти АМСМ.

Забраната за камиони на овој патен правец беше воведена изутрината од 08:00 часот.

Се препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има појава на утринска магла и можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds