Заев: Преземаме мерки да го намалиме загадувањето на воздухот

Заев: Преземаме мерки да го намалиме загадувањето на воздухот

На оваа седница во Куманово имаме неколку предлози за донесување одлуки за одобрување на средства од Буџетот за општините Куманово, Центар, Чаир, Струмица и Свети Николе. Ова вчера го напиша на Фејсбук премиерот Зоран Заев по седницата која се одржа во Куманово.

– Планираме да издвоиме 5,4 милиони денари за замена на постоечките загадувачки системи за греење во градинката „Пчелка“, во основното училиште „Браќа Миладиновци“ и во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ со цел да го намалиме аерозагадувањето, напиша Заев на Фејсбук профилот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds