Заев: Владата донесе одлука сите членови на македонската фудбалска репрезентација да ги награди со по 10.000 евра

Заев: Владата донесе одлука сите членови на македонската фудбалска репрезентација да ги награди со по 10.000 евра

-Вечерва на седница на Владата донесовме одлука од буџетските резерви да ги наградиме сите членови на македонската фудбалска репрезентација со по 10.000 евра, за историскиот успех – пласман на Европско првенство. 🇲🇰 #ОдимеНаЕвропско – напиа на фејсбук премиерот Зоран Заев.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds