Засилени контроли во патниот сообраќај во Струга

Засилени контроли во патниот сообраќај во Струга

На 21-ви јануари 2021 година, во периодот од 10:00 до 14:00 часот, Полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Струга реализираше засилена контрола во патниот сообраќај.

– Притоа, евидентирани се пет возачи кои извршиле непрописно престигнување, 23 возачи сториле други прекршоци, а поради непрописно паркирање, со специјално возило се подигнати пет возила. Сите констатирани прекршоци се соодветно санкционирани, информираат од МВР.

извор: МВР

Можеби ке те интересира




This will close in 0 seconds