Застрелан познат црногорски бизнисмен пред хотел во Белград- пукано од снајпер

Застрелан познат црногорски бизнисмен пред хотел во Белград- пукано од снајпер

Познатиот црногорски бизнисмен Миодраг Дака Давидовиќ вечерва бил ранет во еден белградски хотел околу 21 часот дознава Курир.рс.

Бил погоден во раката и не е во животнозагрозувачка состојба.

Дака по потекло е од Никшиќ, а чето патувал во Белград поради работа.

Во него било пукано од снајпер, додека Дака стоел пред влезот на хотелот во Белград, а по испалување на куршумот, напаѓачот побегнал со автомобил којподоцна бил запален.

Полицијата го пронашла автомобилот во Нов Белград, а пушката била во јагленисаното возило.

https://youtu.be/qjzpb00WKzM

Давидовиќ се занимава со продажба на оружје и има силни политички врски, а познат е и како противник на Мило Џукановиќ и финансиер на црногорската опозиција.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds