Затворен угостителски објекти во Струга инспекторите затекнале гости и покрај забраната

Затворен угостителски објекти во Струга инспекторите затекнале гости и покрај забраната

Три угостелски објекти од Струга, Гостивар и Битола се затворени оваа недела, откако во нив биле затекнати гости и покрај забраната.

Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска, соопшти дека една недела од воведувањето на новите рестриктивни мерки, седумте инспекциски служби спровеле вкупно 6.038 надзори и контроли.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds