Затворени сите гранични премини и скопскиот аеродром

Затворени сите гранични премини и скопскиот аеродром

Од синоќа се затворени сите гранични премини за странски државјани, а меѓународниот аеродром Скопје и граничниот премин на аеродромот се затвораат во рок од 48 часа. Претходно беше затворен аеродромот во Охрид.

Камионските превозници да ги почитуваат препораките за заштите при патување во земји со среден и висок ризик. Железници Транспорт го укинува бесплатниот превоз на патници.

Ова се заклучоците на Владата на најновата седница, по насоките од состанокот на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување и ширење на вирусот Ковид 19.

Извор: tv21.tv

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds