Зеленски: Го скршивме ‘рбетот на руската армија

Зеленски: Го скршивме ‘рбетот на руската армија

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека неговата војска нанела сериозна штета на руските вооружени сили и покрај падот на клучниот пристанишен град Мариупол. Украина го „скрши ‘рбетот“ на руската армија, рече Зеленски во телевизиско интервју. – Нема да може да застане на нозе во следните неколку години, рече тој. Неговата изјава дојде откако последните 2.400 […]

The post Зеленски: Го скршивме ‘рбетот на руската армија first appeared on TV21.mk.Свет | TV21.mkRead More

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds