Зеленски назначи нови амбасадори на Украина во Летонија, Бахреин и во Бугарија

Зеленски назначи нови амбасадори на Украина во Летонија, Бахреин и во Бугарија

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски синоќа издаде указ именување нови амбасадори во Летонија, Бахреин и во Бугарија.

Во Бугарија е назначена Олесија Илашчук на местото на Виталиј Москаленко кој ја предводеше украинската дипломатска мисија во таа држава од септември 2018 година.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy