Земјотрес почуствуван во Струга

Земјотрес почуствуван во Струга

На 12 километри северозападно од Центар Жупа, утрово во 8 часот и 6 минути се случи земјотрес со јачина од 4,5 степени според рихтер.

Според ЕМСЦ, земјотресот бил на албанско тло и на 62 километри североисточно од Елбасан.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds