Земјотрес почувствуван во Струга,Охрид Битола, Ресен,… 5,2 степени по рихтер, епицентар во Грција

Земјотрес почувствуван во Струга,Охрид Битола, Ресен,… 5,2 степени по рихтер, епицентар во Грција

Доцна вечерва земјотрес со јачина од 5,2 степени по рихтер и епицентар во Грција. Според ЕМСЦ, регистриран е точно во 23 часот и 02 минути.

Земјотресот е почувствуван и на јужни и југо-западни делови од Македонија.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds