Земјотрес со епицентар во Албанија почувствуван и во Македонија

Земјотрес со епицентар во Албанија почувствуван и во Македонија

Земјотрес со јачина од 3.4 степени по рихтер и епицентар во Албанија е регистриран утрово пред 10 часот.

Епицентарот е на длабочина од 10 километри, а потрес со послаб интензитет е почувствуван и во Македонија.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds