Земјотрес со јачина од 4,6 степени ја погоди Грција

Земјотрес со јачина од 4,6 степени ја погоди Грција

Силен земјотрес со јачина од 4.6 степени по Рихтер денеска ја погоди Грција.

Според податоците, земјотресот бил на два километри длабочина и 317 километри од Атина.

Како што пренесуваат грчките медиуми, земјотресот траел околу две минути и засега нема информации за материјални штети и повредени.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds