• 23/09/2020

Земјотрес со јачина од 4,6 степени ја погоди Грција

 Земјотрес со јачина од 4,6 степени ја погоди Грција
loading...
Advertisement

Силен земјотрес со јачина од 4.6 степени по Рихтер денеска ја погоди Грција.

Според податоците, земјотресот бил на два километри длабочина и 317 километри од Атина.

Како што пренесуваат грчките медиуми, земјотресот траел околу две минути и засега нема информации за материјални штети и повредени.