Земјотрес утрово ја стресе Албанија

Земјотрес утрово ја стресе Албанија

Земјотресо со јачина од 4 степени по Рихтер денеска ги вознемири жителите на делови од Албанија. Како што објавија сеизмолошките опсерватории епицентарот на потресот бил во Јадранското море, на длабочина од 10 километри, а истиoт најмногу е почувствуван во градот Драч.

Засега нема информации за материјални штети.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds