Земјотрес вечерва во Македонија, епицентар кај Маврово – „Кратко, ама јако“

Земјотрес вечерва во Македонија, епицентар кај Маврово – „Кратко, ама јако“

Земјотрес со јачина од 2,9 степени по рихтер вечерва во 23 часот и 43 минути е регистриран на територија на Македонија.

Според ЕМСЦ, земјотресот е со епицентар кај Маврово, а на длабочина од 1 километар.

Дел од тамошните жители пишуваат дека земјотресот бил краток, но јак, проследен со звук.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds