Земјотрес во Албанија, почувствуван и во Црна Гора

Земјотрес во Албанија, почувствуван и во Црна Гора

Заводот за сеизмологија вечерва регистрира земјотрес во Албанија, кој бил почувствуван и во Црна Гора.

Потресот бил со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала, на длабочина од 23 километри.

Епицентарот е регистиран на четири километри југозападно од Коплик.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy