Земјотрес во централна Италија

Земјотрес во централна Италија

Земјотрес со јачина од 4,1 степени е регистриран во централна Италија во 9:56 часот.

Епицентарот бил на длабочина од 10 километри и два километри оддалечен од градот Габло и 32 од градот Перуџа, пишува ЕМСЦ.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds