Земјотрес во Грција почувствуван и во Охрид

Земјотрес во Грција почувствуван и во Охрид

Силен земјотрес со јачина од 5.4 степени според Европската макросеизмичка скала во 1.50 часот по полноќ е регистриран во Грција.

Според првичните информации епицентарот на земјотресот кој беше почувствуван и во Охрид, е 47 километри југозападно од градот Јанина.

Земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

Извор: Ohridnews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds