Земјотрес во Грција, се тресеше и Македонија

Земјотрес во Грција, се тресеше и Македонија

Земјотрес со интензитет од 4,1 степен според Рихтер, бил регистриран денеска во Грција, во близина на осторовот Крф, на границата со Албанија.

Земјотресот бил почувствуван и во југозападните делови од земјава, односно во околината на Охрид, Ресен и Битола.

Ова е нов во серијата на земјотреси во последно време во Грција.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds