Земјотрес во Маврово со јачина од 3,6 степени

Земјотрес во Маврово со јачина од 3,6 степени

Земјотрес со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала е почувствуван изутринава во 7.44 часот во подрачјето на Гостивар.

Според првичните податоци, епицентарот бил 20 километри југозападно од Гостивар, во мавровскиот регион, на длабочина од 2 километри.

Жителите во мавровскиот крај земјотрес почувствувале и ноќеска во 1.36 часот со јачина од 3,2 степени.


Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds