Земјотрес во западна Македонија ги вознемири граѓаните

Земјотрес во западна Македонија ги вознемири граѓаните

Земјотрес со интензитет од 3.9 степени според Рихтеровата скала, беше регистриран меѓу Кичево и Дебар.

Некои информации беа дека земјотресот е со интензитет од 4.4 степени.

Земјотресот бил умерен, затоа што бил на голема длабочина, на 100 километри.

Земјотресот бил почувствуван и во целиот западен дел од Македонија, дури и во Скопје.

Серија на земјотреси пред десетина дена беа регистрирани во околината на Тетово.

Извор: tv21.tv

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds