Земјотреси ги стресоа Албанија и Србија

Земјотреси ги стресоа Албанија и Србија

Земјотреси утрово ги стресоа Албанија и Србија. 

На 72 километри од градот Елбасан е регистриран земјотрес со јачина од 3.3 степени.  Во Србија, на 9 километри од градот Чачак имало земјотрес со јачина од 2.8 степени по Рихтер.  Потрес со јачина од 3.1 степен имало и на Крит во Грција. 

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds