Земјотресот во Хрватска во живо сред емисија (ВИДЕО)

Земјотресот во Хрватска во живо сред емисија (ВИДЕО)

Утрово два силни земјотреси ја погодија Хрватска. Епицентарот беше на 51 километар југоисточно од Загреб. Најтешко настрада градот Петриња, каде што се срушени неколку ѕидови од куќи, и оштетени кровови.

Земјотресот се почувствувал и во Загреб, а беше сниман и додека се одвиваше емисија во живо на радио емисија на Хрватската радио телевизија.

Се појави и видео снимка од целиот настан, која можете да ја погледнете подолу:

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds