Жител на Албанија, баран од Интерпол приведен на „Ќафасан“

Жител на Албанија, баран од Интерпол приведен на „Ќафасан“

На 3-ти октомври 2021 година, во 15:15 часот од полициски службеници на Граничниот премин „Ќафасан“ бил лишен од слобода 53-годишниот А.Л. од Aлбанија.

– По извршени проверки во службената евиденција било констатирано дека А.Л. е со мерка „апси“, по распишана потерница на барање на Интерпол Италија. Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка, информираат од МВР.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds