Жител на Ново Село вербално нападнал обезбедувач во струшката Општа болница

Жител на Ново Село вербално нападнал обезбедувач во струшката Општа болница

На 14-ти мај 2020 година, околу 17:00 часот, во Општата болница во Струга, 50-годишно лице од Ново Село струшкото, го нарушил јавниот ред и мир, со карање и дрско однесување кон работник на обезбедување во болницата.

-Напаѓачот е приведен по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds