Жител на струшко Радолишта агресивно се однесувал кон полициски службеници во Охрид

Жител на струшко Радолишта агресивно се однесувал кон полициски службеници во Охрид

На 7-ми мај 2021 година, во 22:30 часот, на булеварот „Јане Сандански“ во Охрид, 40-годишниот Г.М. од струшкото село Радолишта го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

– Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)извор: СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds